Zařizování, rekonstrukce a vybavování je obecně velmi příjemné. Vybíráte nový nábytek, kombinujete, přemýšlíte, kde co bude, jaký nábytek vybrat a zvolit a podobně. To všechno se objeví, když budete zařizovat nový prostor nebo provádět rekonstrukci. Někdy to může být dlouhý proces, který nebude úplně jednoduchý. Co všechno by se vám při rekonstrukci mohlo stát a jaké jsou omyly při rekonstrukci?

Pozor na omyly!

Při rekonstrukci nestačí jen ukázat na dlaždičky, vybrat vanu nebo sprchový kout, kuchyňskou linku, skříňky, poličky a tím to hasne. Je nutno sáhnout po správném povrchu, po těch správných rozměrech, spárovací hmotě a mnoha dalších věcech. K tomu vybíráte nábytek a toho může být opravdu hodně. Přinášíme omyly, kterých se často můžete dopouštět.

Máte nereálné očekávání

Každý chce pěkné bydlení a to jak z estetického tak funkčního hlediska, ovšem musíte mít reálné očekávání. Sny jsou jedna věc, ale může vás omezovat prostor, možnosti a také finance. Zamyslete se nad svými zvyky, potřebami a to nejen vašimi, ale také ostatních obyvatel domácnosti.

Chybí finance

Máte pocit, že vám výdaje budou stačit, protože máte nějaký rozpočet, víte, kolik bude stát práce řemeslníků, kolik budete potřebovat na vybavení atd. Jenže jsou věci, které naplánovat nejde. Může se objevovat několik nečekaných výdajů, které budete muset zaplatit a vlivem toho jste donuceni sáhnout po levném a nekvalitním vybavení (podlahy, nábytek, barvy, dlaždice atd..)

V pohodě, to zvládnu

Když si rekonstrukci uděláte z větší části sami, ušetříte nemalé peníze za řemeslníky a jejich práci. Když jste zruční a víte, že to opravdu zvládnete, pak není problém, pusťte se do toho. Spousta lidí se však, ve snaze ušetřit, podcení a mohou způsobit škody, které je následně budou stát nemalé peníze.