Zašlé spáry v koupelně mohou pěkně potrápit, protože koupelna, i když je čistá, díky tomu vypadá nevzhledně a zašle. Je třeba jim dodat na kráse. Chcete přeci, aby zářila, používáte jí denně, proto je nutno jí dodat zpátky její ztracený šmrnc. Nemusíte kvůli tomu kupovat drahé čisticí prostředky. Vyzkoušejte pár rad, které pomohou.

Prevence je základ

Jako u všeho, i u znečištěných spár je nutno dbát především na prevenci. Když jsou spáry nové nebo právě vyčištěné, pak se o ně starejte. Odborníci navíc doporučují ještě fintu už při výběru barvy spár. Namísto zářivě bílé sáhněte po univerzálnější šedé nebo béžové odstíny. Špíny a fleky na první pohled nebudou tolik viditelné. I když se budete o spáry starat, časem žloutnou a šednou, takže bílou určitě ne.

Čištění párou

Dnes už najdete v obchodech speciální čističe, které mohou pomoci takovýto úklid usnadnit. Jde o parní čističe, které si umí se špínou poradit mnohem jednodušeji.

Klasické savo

Ano, i to můžete použít na bílé spáry, ale pokud jej nenaředíte, popřípadě necháte působit dlouho, pak můžete narušit spárovou hmotu a tak se časem bude drolit a vy budete muset řešit, co s tím.

Babské rady

  • Vyrobte si kašičku s kypřícím práškem, vanilkovým pudinkem, vodou a jedlou sodou.
  • Drcená křída s trochou vody, naneste na s pomocí kartáčku a pořádně drhněte
  • Na kartáček naneste jádrové mýdlo a s jeho pomocí spáry vydrhněte, následně otřete vlhkým hadříkem