Ocet je nenahraditelným pomocníkem nejen při vaření, ale například také při úklidu v domácnosti. Asi vám moc nebude příjemný jeho zápach, ale ten se dá zvládnout. Je cenově dostupným pomocníkem a má jej snad doma každý. Nepříjemné pachy v domácnosti? Ocet je umí velmi rychle zneutralizovat. Jak jej můžete využívat ve své domácnosti? My vám přinášíme tipy!

Zápach v lednici

I když se snažíte lednici udržovat čistou, může se stát, že se v ní objeví zápach. Stačí syrová cibule, česnek nebo zbytky nějakého jídla a je hotovo. Jak nepříjemný zápach odstranit? S pomocí octa. Vezměte hrneček nebo sklenici a dejte do ní ocet. Na pár hodin dejte do lednice a mělo by být po zápachu.

Vodní kámen

Ocet se skvěle hodí také pro odstranění vodního kamene z rychlovarné konvice. Tvrdá voda je velmi nepříjemná, proto vsaďte právě na levný ocet. Skvělý je také pro sprchové hlavice, ponořte jej na patnáct minut do nádobky se směsí vody a octa (na jeden litr vody jedna polévková lžíce) a nechejte působit. Poté opláchněte a dále využívejte podle potřeby.

Lepší odtok

Máte pocit, že váš odtok se nějak ucpává a trvá déle, než voda odteče? Zkuste do umyvadla nalít ocet a nechejte přibližně dvacet minut. Následně opláchněte a mělo by být po problému.

Lesklá okna

Trik, který zná spousta jedinců, přidejte ocet do vody a tímto roztokem přeleštěte okna. Někteří dokonce tvrdí, že je tato směs lepší, než klasické a předražené prostředky v obchodech.

Skvrny na skleněném nádobí

Mírný octový roztok je skvělý na skvrny, které se objevují na skleničkách nebo skleněném nádobí obecně. Pořádně nádobí opláchněte a přeleštěte leštěnkou, která by neměla pouštět chloupky.