Každý den se člověk dotýká spousty předmětů a také lidí. Vždy proto, když přijdete domů, zamíříte ihned do koupelny, kde si ruce pečlivě umyjete mýdlem a vodou. Některé předměty jsou náchylnější na bakterie a bacily, proto mohou být označovány za nejšpinavější. Dokonce to o mnohých z nich ani nevíte!

Špinavé věci

Všeobecně se už ví, že právě displej mobilu nebo klávesnice notebooku či počítače je velmi špinavé místo. Dále to mohou být věci ve vaší domácnosti jako například ovladač, kliky od dveří a podobně. Jaké další věci venku či na veřejných místech mohou v sobě ukrývat spoustu bacilů a nečistot? Přinášíme seznam!

Otvory plechovek

Plechovky, než se dostanou k vám jako k uživateli, projdou spoustou míst a věcí. Nachytat se na jednotlivé plechovky může spousta bakterií a nečistot. Vždycky je proto lepší před pitím plechovku otřít nebo pít raději ze sklenice.

Kliky veřejných toalet

Někdy není zbytí a musíte jít na veřejný záchod. Vždy si po použití a sáhnutí na kliku pořádně umyjte ruce. Tato místa jsou totiž doslova semeniště bakterií, nečistot a různých bacilů, které se hravě chytí na vaše ruce.

Zábradlí u schodiště

Kolik lidí na něj denně sahá, může se na něj nalepit velká spousta bakterií a bacilů. Často se jej chytají děti, které poté strčí ruku do pusy a nebezpečné bakterie mohou kolovat dětským tělíčkem.

Menu v restauraci

Jídelní lístek v restauracích není zrovna nejčistší ze všech. I když by se mohlo zdát, že jej číšníci a servírky omývají, zpravidla to tak nebývá. Někdy jej lidé polijí pitím nebo na něj kápne trocha jídla a bakterie se hromadí a hromadí.

Tlačítka v bankomatu

Z bankomatu denně vybírá peníze mnoho lidí a bakterie s nečistotami jen a jen bují. Po kontaktu s těmito věcmi je vždycky dobré ruce pořádně omýt vodou a mýdlem.