Cítíte také nepříjemný zápach, ale nevíte, odkud se line? K tomu začne váš odpad odtékat pomaleji, až se bude úplně ucpávat. Tento problém bohužel nezmizí jen tak rychle, musíte začít čistit odpad, aby se to nestalo ještě horší. Čištění odpadu není zrovna ideální věc na jakýkoliv večer, ale je to nutností. Při dlouhodobém nečištění odpadu se může stát spousta věcí, které budou vyžadovat pomoc odborníka.

Nejlepší pomocí je prevence

Zanesení odpadu je nepříjemné, proto je dobré sáhnout po prevenci. Odtoky ve sprchovém koutě, vaně často trpí kvůli vlasům, které se do něj dostávají. Stačí jednoduché sítko za pár korun, které udělá velkou službu. Zachytí vlasy, ale také další hrubé nečistoty. Sítko stačí očistit a zase jej použijete.

Kuchyň a zbytky jídla

V kuchyni pracujete s olejem a tukem a jak všichni vědí, ztuhlý tuk, zbytky jídla, kosti, skořápky a další věci mohou odpad pořádně potrápit. V rámci prevence do kuchyňského odpadu nalijte jednou týdně minimálně tři litry horké vody. I v kuchyni oceníte sítko, které zachytí hrubé nečistoty.

Čištění odpadu

Pomůže starý dobrý zvon, kterým několikrát prošťouchněte umyvadlo v koupelně a kuchyňský dřez. Mělo by to pomoci, pokud i tak odtok stále neodtéká, jak by měl, pak musíte rozebrat sifon a vyčistit jej. Sáhněte po hadru a kyblíku, protože po rozebrání z něj vytéká zbytková voda. Můžete se podívat také na těsnění, je-li špatné, vyměňte jej.

Babské rady

  • Ucpaný odtok skvělé vyčistíte s pomocí sáčku jedlé sody, 200 ml octa a horké vody. Nasypte sáček jedlé sody do odtoku, přidejte ocet a po chvíli přidejte i horkou vodu. Pozor, velmi pění a objeví se také gejzír. Celý proces se doporučuje několikrát opakovat
  • Dále umí pomoci teplá voda a prášek do pečiva. Nepříjemný zápach? Nasypte balíček prášku do pečiva, který zalijte octem a po patnácti minutách přidejte teplou vodu, kterou celý odtok propláchnětě.