Ne vždycky máte náladu jásat a od začátku do konce se jen na všechny usmívat. Někdy je prostě den blbec. Když se to však děje několik dní nebo se objevují deprese a úzkosti, pak je třeba s tím něco dělat. Nemusíte ihned sáhnout po lécích, něco se dá vyřešit i jinak, pomocí meditace, relaxování nebo dokonce s pomoci jídla!

Dejte si dobré jídlo

Jídlo, které člověk jí může změnit náladu a přinést pozitivní myšlení do života. Přinášíme seznam jídel, která obsahují ty správné látky, které mohou působit na dobrou náladu. Najdete je běžně v obchodě. Zařaďte je proto do svého jídelníčku a rázem, když budete mít špatnou náladu, zlepší se.

Tmavá čokoláda

Obsahuje anandamid, který pomáhá cítit se klidně. Dokonce se objevily i studie, které popisují, že pomáhá blokovat pocity smutku a bolesti. Vyzkoušejte čokoládu s nejméně 72% kakaa, a zároveň s méně než pěti gramy cukru. Budete tak moci mlsat bez výčitek svědomí a přibírání na váze.

Banány

Na dobrou náladu neexistuje snad nic lepšího! Obsahuje vitamín B6 a dopamin. Když si jej dáte ke snídani, například v podobě smoothie nebo jako dopolední svačinu, pak budete spokojení po celý den. Také obsahují draslík, což je pro tělo správné.

Zelený čaj

Coly a další nápoje obsahují spoustu kofeinu a sacharidů, ale umí tělo nakopnout. Raději vyzkoušejte alternativu v podobě zeleného čaje. Theatine je přítomný v tomto čaji a pomáhá bojovat proti úzkosti, zlepšuje celkovou náladu.

Třešně

Jsou bohatým zdrojem melatoninu, což je hormon, který vám může pomoci dobře spát. Zastánci přírodní léčby používají třešně jako přírodní léky proti bolesti. Dejte si hrstku třešní v době, kdy se nebudete cítit moc dobře a uvidíte, jak to zlepší náladu!