Dekorace do bytu vás často stojí poměrně hodně peněz. Znáte to, něco se vám líbí, chcete to. Dům nebo byt si tak zkrášlujete a tvoříte krásný a útulný domov. Někdy po něčem toužíte, po krásném svícnu, který však nemůžete nikde sehnat? Není nic jednoduššího, než si jej vyrobit v pohodlí domova. A jen za minimální náklady!

Svíčky a svícny

Svíčky miluje spousta jedinců, tak nějak už patří k podzimu a zimě obecně. Dotvářejí romantickou atmosféru, ale samotné svíčky mohou poškodit váš stůl nebo cokoliv, kam je dáte. Vyrobte si krásný svícen. Je to jednoduché a levné!

Co budete potřebovat:

  • Nafukovací balónek
  • Tekutý cement
  • Tempery nebo barvy
  • Svíčky

Jak postupovat:

Vezměte nafukovací balónek a nafoukněte. Vezměte šálek a vložte do něj nafouknutý balónek. Následně si připravte tekutý cement přesně podle návodu. S připravenou směsí pokryjte balónek. Doporučujeme pokrývat pečlivě, vrstva by neměla být ani příliš tenká, aby náhodou při manipulaci nepraskla, ale ani příliš tlustá, což nevypadá vůbec hezky.

Takto balónek s cementem nechejte přes noc uschnout a druhý den praskněte balónek. Zůstane vám jen suchý cement, který poté můžete začít postupně ulamovat. Cílem je získat tvar svícnu, jaký chcete. Někdo potřebuje mít svícen zarovnaný, někdo má rád nerovnosti a asymetrii, je to na vás.

Nyní vezměte do ruky jakoukoliv barvu a podle potřeby a inspirace nabarvěte. Můžete vymalovat vnitřní část jinou barvou a vnější také. Můžete na svícen kreslit různé ornamenty a podobně. Je to zcela na vás a vaší fantazii. Nechejte pořádně zaschnout a poté už jen vložte svíčku a užívejte si krásnou dekoraci za pár korun!