Ženy mají každodenní rituály, které opakují s železnou pravidelností. Když se ráno namalují, pak se musí večer přirozeně odlíčit. Všechny kosmetičky a dermatoložky poukazují na to, že pokud si necháte make-up na tváři přes noc a ráno jej pouze poopravíte, pokožka trpí. Zbytky make-upu se dostávají do pórů, ucpávají je a může to nejen přispívat k rychlejšímu stárnutí pleti, ale také ke vzniku akné.

Pravidelné odličování

Co však když přijdete domů po večírku? Znáte to, je nad ránem, vy jdete ze svatby, narozenin nebo právě z klubu. Jste ráda, že už jste doma, protože ta únava je znát. Těšíte se, až ze sebe svléknete všechno oblečení a zaplujete do peřin. Budete spát opravdu dlouho, žádné vstávání. Najednou si, už v posteli, vzpomenete, že máte na obličeji ještě make-up. Co dělat? Mávnout rukou nad tím, že vás to jednou nezabije, není dobré řešení. Raději se pořádně odličte. Připravte si k posteli domácí přípravek na odlíčení a budete jej mít vždycky po ruce.

Co budete potřebovat:

  • 2 šálky vody
  • Kokosový olej
  • Dětský šampon
  • Vatové tamponky
  • Zavařovací sklenice se šroubovaným uzávěrem

Jak postupovat:

Ve skleněné misce smíchejte vodu, kokosový olej a dětský šampon. Dejte na necelou minutu do mikrovlnky a následně pořádně směs promíchejte. Přelijte do zavařovací sklenice a vezměte vatové tamponky. Ty vytáhněte z obalu, vložte do zavařovací sklenice, kde už máte směs a nechejte pořádně nasáknout. Nyní máte připraveny domácí odličovací ubrousky. Sklenici pevně uzavřete, aby z ní nevyprchala směs a dejte na polici v koupelně nebo ještě lépe k posteli. Vždy po nějaké náročné akci jen odšroubujete a klidně i v posteli se můžete za pár vteřin odlíčit. Bude to snadné a jednoduché zároveň!