Chcete mít také doma čisté sklo? Sklenice a další nádobí, které předkládáte návštěvě nebo z něj pijete vy, by měly být čisté. Jenže ne vždycky se to podaří a navíc, ne vždycky je to jednoduché sklo vyčistit. Obyčejná voda a klasický mycí prostředek nemusejí úplně stačit. Vyrobte si vlastní čistič!

Spousta nečistot

Vzduchem koluje spousta prachu, prachových částí, které se objevují na skleněném nádobí. V kuchyni se však kromě prachových částeček objevují mastnoty, páry z vaření a pečení a mnoho dalšího. Spolu s prachem se tak tyto nečistoty usazují na sklenici a to se pak daleko hůř odstraňuje. Po klasickém mytí se mohou objevovat skvrnky, které nepůsobí zrovna vábně. Můžete si doma vyrobit jednoduchý čistič, který tyto skvrny pomáhá účinně odstranit! Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Voda
  • Přípravek na mytí nádobí
  • Čpavek
  • Zubní kartáček

Jak postupovat:

Sklo umyjte a pečlivě osušte, aby v něm nezůstávala přebytečná vlhkost (ta totiž také může tvořit nevzhledné skvrny). Pokud nemůžete umýt sklo ihned poté, co jej použijete, pak jej odmočte v saponátové vodě. Je-li sklo broušené, pak sáhněte po zubním kartáčku, kterým odstraníte nečistoty z těžko dostupných míst.

Jestliže skvrny nepustily klasickým a běžným mytím, pak sáhněte po čpavku. Připravte si roztok vody s dvěma lžičkami čpavku, namočte do něj sklo a nechejte působit do druhého dne. Následně sklo opláchněte, umyjte a osušte. Pokud skvrny ani tak nemizí, lázeň připravte silnější.