Podlehli jste také síle orchidejí a tomu, jak krásně a moderně vypadají ve vašem interiéru, pak jim určitě věnujete dostatečné množství péče. Dbáte na to, aby orchideje byly krásné, pravidelně kvetly a byly zejména zdravé. Když odkvetou, pak může trvat i několik měsíců, než se zase dají „do práce“ a budou vám kvést. Chcete je trochu povzbudit a možná vyburcovat k nějaké „akci“?

Rozkvetlé orchideje

Jsou nádherné! Hýří barvami a do interiéru se vám tak skvěle hodí. Když vám rozkvete, je to vždycky krása. Jenže když vám odkvete, není vždycky jednoduché přimět jí znovu kvést. Co tedy dělat, když je období kvetení, ale vaše orchideje pořád nic. Jak jí přimět opět k životu a kvetení? Možná zabere některá z níže uvedených rad.

Jak orchidej „donutit“ kvést?

  • Teplotní šok – můžete vyzkoušet takzvanou léčbu šokem. Stačí jí na noc dát na chladnější místo, kde je přibližně 15 stupňů. Tento krok jí může přimět k okamžité akci.
  • Hnojivo – sáhnout můžete také po speciálním hnojivu na orchideje nebo hnojivu, kde se objevuje velké množství dusíku
  • Čistá voda – někdy to může pomoci, stačí ji postříkat čistou vodou
  • Tma – metoda, kterou je dobré využívat jen u orchidejí, které jsou dospělé a zdravé. Zavřete je na pět dní do tmy, bez možnosti slunečních paprsků a denního světla
  • Kostky ledu – nemusíte už orchideje zalévat, můžete vzít tvořítko na led, připravit si pár kostek, a jakmile je hotovo, přidejte pár kostek přímo do květináče

Důsledná péče

Chcete-li mít orchideje vždycky krásné a rozkvetlé, pak se o ni musíte pečlivě starat. Jakmile tak učiníte, odmění se vám krásnými a barevnými květy, které rozjasní celý váš interiér.