Stále více lidí se zajímá o zdravý životní styl. Doplňky stravy obohacené o bílkoviny a jiné prospěšné látky, již dávno nejsou jen výsadou vrcholových sportovců, ale stále více zdravých potravin je k dostání v běžných obchodech. Přestože stále více lidí sportuje, snaží se jíst zdravě a guláš se šesti vyměnili za zdravější alternativy, paradoxně současně s tímto trendem roste trend zcela opačný. Bohužel mnoho lidí také guláš se šesti vyměnilo za jídlo z různých fast foodů a svůj pohyb omezili pouze na cestu do práce, popřípadně školy a zpět. Volno tráví vysedáváním u televize, počítače nebo telefonu. Obezita se tak stává zdrojem mnoha zdravotních potížích, včetně malých dětí.

Infarkt myokardu způsobený obezitou

Každý ve svém životě zná někoho nebo slyšel o někom, kdo měl infarkt myokardu. Toto onemocnění se čím dál běžněji vyskytuje u stále mladších pacientů a je to způsobeno právě špatným životním stylem lidstva ve 21. století. Přitom zdravý jídelníček vám může velice zkvalitnit či dokonce zachránit život. A je velice otřepaným mýtem, že zdravé recepty se skládají pouze ze zeleniny a rýže. Možná budete mile překvapeni tím, jak bohatá na různé chutě zdravá strava je.

Souběžně s infarktem myokardu je u obézních lidí celkem běžná cukrovka 2. typu, která život značně omezuje a znepříjemňuje. Vysoký krevní tlak, srdeční a cévní choroby, artróza nebo dna jsou dalšími z mnoha komplikací, které způsobuje právě nadváha.

Vysoká váha velmi zatěžuje celé tělo, včetně kloubů a páteře. Právě u dětí je tento problém častým jevem a obezita může zcela narušit jejich přirozený zdravý vývoj. Častá věta rodičů: „On z toho vyroste.“ může mít na dítě následky, které si s sebou ponese celý život.

Nechte si pomoci

Nevíte si rady se zdravým jídelníčkem? Skvělým pomocníkem jsou například kalorické tabulky. Díky nim máte neustále skvělý přehled nad přijatými kaloriemi a váhu tak mnohem snadněji uhlídáte.

Pokud si nevíte rady, mrkněte na pestryjidelnicek.cz, kde vám zdarma jídelníček sestaví nebo jen můžete získat mnoho inspiraci ke zdravému, ale chutnému vaření.