Všestrannost multikár umožňuje instalace více než stovky druhů komunálních nástaveb. Díky těmto různým zařízením se multikáry mohou používat prakticky po celý rok. Značka Multicar je díky této mnohostrannosti používání absolutní jedničkou mezi nosiči nástaveb, a to nejen v zemi svého původu, tedy v Německu, ale i v jiných zemích celého světa, Česko nevyjímaje.

Kdo multikáry vyrábí?

Multikáry vyráběné touto firmou jsou v podstatě malá nákladní vozidla, která zastanou mnoho práce a v mnoha případech jsou nenahraditelná. Vynikají kvalitou, spolehlivostí a velkou výkonností. Jejich výrobcem je firma Multicar, která má své výrobní provozy ve Walteshausenu ve střední části Německa. Její kompaktní nosiče nástaveb a transportéry mají již vice než 80-ti letou tradici. Od roku 1998 je firma součástí společnosti Hako Werke GmbH. Výhradním dovozcem lehkých užitkových vozidel Multicar do České republiky je od roku 2005 společnost Unikont Group s.r.o.,

Multicar vyrábí několik typových řad

Velkou variabilitu multikár umožňuje spolupráce firmy Multicar s českými i jinými zahraničními výrobci nástaveb. Tato malá užitková vozidla slouží například v průmyslových podnicích k převážení materiálu či hotových výrobků, v zahradnictví pak od hlíny, přes nářadí až po výpěstky a ve stavebnictví slouží k převozu stavebního materiálu. Nejširší uplatnění ovšem multikáry nacházejí v komunální oblasti ve městech a obcích. V létě se využívají k údržbě a zavlažování městské zeleně či ke kropení ulic, v zimě pak k odklízení sněhu z městských komunikací. Celoročně se jimi sváží odpad, stavební suť či nejrůznější materiál.

Úklidové a čistící stroje

K úklidu vnitřních prostor slouží malé pojízdné čistící a mycí stroje zvané scrubmastery. K čištění a mytí tvrdých hladkých podlah v obchodních centrech, v průmyslových halách, nemocnicích, školách a jiných objektech slouží například typ Scrubmaster B12. Jedná se o kompaktní a lehký stroj, který se snadno ovládá či přemisťuje. Je vybaven diskovým kartáčem, kterým lze důkladně vyčistit i obtížně přístupná zákoutí.