Každého rodiče trápí otázka bezpečnosti jeho ratolestí. Samozřejmě, ne všechno můžeme ovlivnit, tak bychom se měli zaměřit alespoň na to, co máme ve svých rukou. Jedna z těch věcí, jak můžeme zabezpečit své dítko je, aby bylo dobře viditelné na vozovce, pokud do ní již musí vstoupit.

Pokud je pod mrakem, prší nebo se již smráká, dítko oblečeno do tmavého oblečení je kolikrát řidičovým okem prakticky neviditelné a mnohdy končí tato základní chyba tragicky, až fatálně.

Jak tedy své děti v těchto situacích ochránit?

Není nic jednoduššího a prakticky ani levnějšího než jako ochranu v těchto situacích svým dětem pořídit reflexní vestu. Je tak mnohem lépe viditelné a řidič tím pádem může upravit svůj styl jízdy a dítěti se bezpečně vyhnout a tím snížit nebezpečí střetu na minimum.

Děti vesty nechtějí, protože nejsou dostatečně „in“?

Tak tohle je další mýtus. V dnešní době již výrobci s tímhle faktem nemodernosti počítají, a proto je reflexní vesta potištěny obrázky. Ať už se jedná o pohádkové postavičky či roztomilá zvířátka pro ty nejmenší, tak i o akční hrdiny pro ty „dospělejší“. Takže vaše dítě už nebude schovávat vestu do aktovky, aby se neztrapnilo jejím nošením, ale naopak – ještě rád se blýskne před spolužáky!

Kdy je nejdůležitější vesty používat?

Samozřejmě nestačí přibalit vestu jen tehdy, kdy si myslíte, že bude pršet. Buďte důslední a dbejte na to, aby mělo vaše dítě s sebou vestu neustále – a to hlavně v podzimním a zimním období, kdy se velmi brzo smráká a ráno bývají ještě husté mlhy.

Ušetřete si ty nervy, zda se vaše dítko dostane bezpečně domů. Náklady na pořízení vesty nejsou nikterak závratné. Za těch pár korun přeci alespoň ten střípek jistoty stojí, nemám pravdu?