Všude se o nich hovoří, ale co ve skutečnosti umí? V poslední době se fotopast skloňuje v mnoha ohledech. Je skvělá pro hlídání vašeho domu či objektu, skvěle pomůže při monitoringu zvěře. Takový malý přístroj a tolik toho umí? O co ve skutečnosti jde a co taková malá krabička může umět? To se dozvíte v následujícím článku, který se bude snažit tento produkt přiblížit.

Malá zázračná krabička

Když do vyhledávačů zadáte slovíčko fotopast, zaplaví vás několika nejrůznějšími stránkami, které nabízí ve svých e-shopech tento produkt. Ne vždycky je přesně popsáno, co taková krabička zmůže a v čem všem vám pomůže. Asi největší výhodou je, že tyto krabičky mohou pomoci sledovat a monitorovat zvěř, takže jí ocení myslivci a milovníci zvířat. Primárně je určená pro sledování zvířat, ale v posledních letech si jí lidé oblíbili také jako bezpečnostní zařízení, díky kterému přesně vědí, kdo se v okolí jejich domu, nemovitosti nebo chalupy pohybuje.

Když se rozhodnete si tento výrobek pořídit, pak je určitě klíčové se rozhodnout, pro co budete daný model využívat. Některé fotopasti se totiž hodí jen pro monitoring zvěře a jiné zase jen pro ochranu vašeho majetku. Co by měla mít taková krabička, která váš dům monitoruje a zaznamenává všechny, kteří se okolo mihnou? A co by naopak měla mít ta, která sleduje zvířata?

Fotopast na ochranu majetku – taková krabička by měla za úplné tmy dobře fotit a bez viditelného blesku, což je logické, fotopast tak nebude odhalena zlodějem či kýmkoliv jiným, kdo se snaží dostat do vaší domácnosti, chaty nebo nemovitosti.

Fotopast pro monitoring zvěře – pro monitoring zvěře můžete vybírat produkty 840nm, které mají nepatrně viditelný přísvit, což poskytuje opravdu ostré a kvalitní fotografie. Samozřejmě můžete pořídit i fotopasti s neviditelným přísvitem 940nm.