Kávu nebo čaj? To je častá otázka, která vás čeká na návštěvách, ale i obvyklé ranní dilema. Konzumací teplého nápoje obvykle začínáme den a bez tmavé tekutiny se neobejde ani většina našich pracovních schůzek. Chcete-li si vychutnat moučník, s čím jiným byste si jej dali. Taková bábovka s vodou zkrátka není to pravé.

Povzbuzující látky jsou v obojím

Většina lidí si ráda dopřeje čaj kvůli tomu, že má pocit, že je v něm méně povzbuzujících látek. Není to tak úplně pravda. I v čaji existuje alternativa kofeinu, která se nazývá tein. Tento alkaloid má podobné účinky jako kofein, působí dokonce delší dobu a stejně jako v případě kofeinu se jím můžete předávkovat.

Jak si ulevit od kofeinu?

Chcete-li si tedy trochu ulevit od kofeinu obsaženého v kávě, není konzumace čaje řešením. Jediným způsobem, jak naředit množství kofeinu ve vaší krvi je konzumace čisté vody anebo ovocných šťáv. Někdo si jako alternativu ke kávě rád dopřeje ovocný čaj. Pokud nejde o ovocem ochucenou směs černého nebo zeleného čaje, není ovocný čaj čajem v pravém slova smyslu. Obvykle jde o sušené kousky ovocné kůry obohacené o nať některých aromatických bylinek anebo samotných kousků ovoce. Každopádně tyto směsi poměrně dobře chutnají a téměř žádné povzbuzující látky neobsahují. Pěstování bylinek do ovocné čajové směsi přitom není nic složitého. Díky tomu si základ pro podobný nápoj můžete snadno připravit i sami doma.

Když už povzbuzení, tak s chutí

Excelentními věcmi je potřeba šetřit. Jednak jsou drahé a pak by nám zevšedněly a to by byla škoda. Podobné je to s kvalitním čajem. Vychutnejte si ten opravdu nejlepší pomalu a objevujte každý jeho tón. K tomuto účelu je jako stvořený Kusmi čaj, který spatřil světlo světa již v roce 1867 a jeho delikátní chuť, která je výsledkem přísně utajované receptury, si vychutnával již ruský car. Ochutnejte legendární čajovou směs černého čaje, bergamotu, citrusů a květin Bouquet of Flowers anebo nastartujte detoxikaci vašeho organismu s řadou Welness čajových směsí Kusmi čaje, která se kromě excelentní chuti může pochlubit také výjimečnými účinky na váš organismus. Budete se cítit lépe a v pohodě a to přesně to, co by vám konzumace čaje měla přinést.