Chcete-li mít pěkné vousy, péče o ně je naprosto nezbytná. Péče o vousy však není to jediné, díky čemu budou vaše vousy více či méně kvalitní. Kromě pravidelné péče o vousy hraje důležitou roli genetika.

  • Platí pravidlo, že pokud zdobí vaši hlavu husté vlasy, velmi pravděpodobně budete mít dobré predispozice i pro pevné a husté vousy.
  • Kromě používání olejů na vousy, balzámů na vousy, vosků na vousy a dalších přípravků k péči o vousy je dobré se také podívat na vousy pradědy, dědy a otce. Je velmi nepravděpodobné, že byste jejich pěkné a husté vousy nezdědili i vy.

Kromě péče o vousy je dobré vědět, že nejrychleji rostou vousy mezi 25. a 35. rokem věku. A pak je tu ještě testosteron. Čím více ho v těle máte, tím lépe a rychleji vám vousy porostou. Na druhé straně je pravda, že vysoká hladina testosteronu může stát za vypadáváním vlasů.

Vitamíny, minerály, dostatek spánku – i to by mělo být součástí péče o vousy

Genetické předpoklady ovlivnit nemůžete. Kromě péče o vousy a pravidelné používání olejů na vousy, balzámů na vousy, vosků na vousy však můžete kvalitu vousů ovlivnit také zdravou stravou. Pamatujte proto na vitamíny a minerály.

  • Z vitamínu především na vitamín C, vitamín D a vitamíny skupiny B.
  • Z minerálů je důležitý především zinek a železo.

Důležitý je také dostatečný spánek.

Trpělivost růže přináší

Vnější péče o vousy, jak už zde bylo několikrát řečeno, spočívá v základním vybavení. Důležité jsou samozřejmě kvalitní hřeben a kartáč, kvalitní šampon na mytí vousů a dále přípravky kosmetické řady Angry Beards včetně Dopingu na vousy. Jakmile si veškeré potřeby (oleje na vousy, balzámy na vousy, vosky na vousy, Doping na vousy a další) nakoupíte na levsalonu.cz, budete potřebovat už pouze trpělivost. Uvidíte, že se vám vyplatí.