Chcete si naplno užít cyklovýlety i ve velmi náročném terénu? Vaše kondice nebo případný hendikep vás ale omezují a musíte volit méně náročné a kratší trasy? Nevzdávejte se svých plánů a představ, vyzkoušejte elektrokolo. Elektrokolo vám pomůže vyrovnat se s určitými hendikepy a umožní vám zvládnout terény a trasy, na které jste si dosud netroufali.

Kde pořídit elektrokolo?

Nejlepší volbou je zajít do takového cykloobchodu, kde si vybrané elektrokolo můžete také vyzkoušet. Právě tuto možnost můžete využít v cykloobchodě MMR E-bike, kde se na elektrokola specializují, se vším vám poradí, případně navrhnou vhodné alternativy. MMR E-bike má i svůj e-shop, vy si tak můžete v klidu doma vše pročíst, nastudovat a vybrat a v prodejně se pak pouze poradit, zda je váš výběr v pořádku.

Před samotným nákupem elektrokola byste měli vědět, jaký druh kola vám vyhovuje a jaký tedy chcete pořídit. Stejně jako u běžných jízdních kol i elektrokola mohou být městská, krosová, trekingová i horská. Poté byste se měli zaměřit na umístění elektromotoru, jeho výkon, dojezd elektrokola, životnost baterie, použité materiály a vybavení. U elektrokola je také důležitým faktorem jeho hmotnost. Čím je však kolo lehčí, tím je také finančně náročnější. Proto je často vhodné vše prokonzultovat se specialistou a přistoupit na určitý kompromis. Specialisté vědí, co vám citelně vylepší pocit z jízdy a co už je tak trochu zbytečné vzhledem k vašim cílům.

Nebojte se na cokoli zeptat. Elektrokolo vám bude sloužit hodně dlouhou dobu, tak je škoda nevyužít jeho potenciál a trápit se se špatně zvoleným modelem. Objevte novou dimenzi cyklistiky, nové trasy, nové terény. S elektrokolem budou vaše možnosti téměř neomezené.