Pokud se chystáte na dovolenou po letní sezóně a přemýšlíte nad tím, kam na dovolenou k moři, Chorvatsko je tou správnou volbou a to hned z několika důvodů. Nenarazíte zde na přeplněné pláže plné turistů. Moře je po letním období stále ještě prohřáté a vy si tak můžete užívat koupání a odpočinek na téměř prázdných plážích. A také možností ubytování se nabízí velké množství.

Podzimní aktivity

Pokud milujete dovolenou aktivní, Chorvatsko svým návštěvníkům má rozhodně co nabídnout. Teplé podzimní období přímo láká na pěší výlety nebo cyklovýlety. Pokud patříte mezi vyznavače cyklistiky, vypravte se třeba do Istrie, kde na vás čeká velké množství cyklistických tras, jež jsou rozmístěné po celém západním pobřeží. Milovníci historie mohou zavítat do starobylé Puly a cyklovýlet tak spojit s návštěvou nádherného amfiteátru. Další zastávkou pak může být Rovinj.

Cykloturisty uvítá také Dalmácie, jejímž srdcem je město Zadar. To nabízí nejen celou řadu zajímavostí, ale také kvalitní ubytování chorvatsko.

Výlety do národních parků

Chorvatsko je země s nádhernou přírodou, což dokládá i celá řada národních parků. Jejich návštěva je vhodná i mimo letní sezónu. Mezi oblíbená místa patří Národní park Plitvická jezera. Jedná se o soustavu 16 jezer, jež propojují vodopády a kaskády. Celá jezerní soustava je obklopená zalesněnými kopci masivů Velika Kapela a Plješevice.

Další možností je Národní park Krka. Návštěvníkům nabízí pohled na nádherné vodopády a travertinové kaskády, které obklopuje zeleň. Je to ideální místo pro klidný a ničím nerušený odpočinek. Vyhledávaným místem je i Národní park Kornatské ostrovy, jež nabízí dokonalé kontrasty tmavě modrých vod oproti vyprahlým ostrovům.

Vypravte se do Chorvatska po sezoně, vyberte si z hotel nebo apartmán z portálu ubytovanivchorvatsku.cz a užijte si svoji zaslouženou dovolenou.