Dřevo je materiál, který se využívá jak pro interiéry, tak i exteriéry a to proto, že nabízí celou řadu výhod. Především se jedná o jeden z nejstarších materiálů. Pro jeho výrobu není potřeba žádný druh energie, je to materiál dostupný, ekologický, velmi dobře se opracovává a nabízí i dokonalý vzhled. Pokud jej využijeme v interiéru, ať už třeba na podlahu, obklady či jako doplněk, dokáže jej dokonale zútulnit. I v exteriéru má své estetické přednosti. V poslední době se dřevo využívá jako základní materiál pro dřevostavby. Pro jeho opracování a přípravu k dalšímu využití jsou však potřeba specifické stroje. Ty nabízí společnost Konel Zlín.

Stroje na obrábění dřeva od Konelu

Dřevoobráběcí stroje společnosti Konel nabízejí zajišťují celou řadu činností souvisejících s opracováním a přípravou dřeva pro další využívání. Jedná se o měření a regulaci pořezové rychlosti linek, měření velikosti řezaného materiálu a hlídání velikosti hoblin, třídění nařezaného materiálu, řízení nakulování klád, optimalizace stávajících zařízení, instalace liniových laserů, servis stávajících strojů, vizualizaci procesů nejen na PC, ale také na dotykových operátorských panelech, vzdálenou správu pomocí GSM modemu, WiFi a dalších možností. Velmi důležitá je též archivace dat. Podrobný seznam nabízených služeb naleznete na stránkách konel-zlin.cz.

Společnost nabízí také specifické jednoúčelové stroje, kterí zajišťují specifické činnosti. Jedním z nich je stroj vyhodnocující správné zakládání vodičů krimpovacího stroje. Díky kontrole lze předejít výrobě vadných kusů.

Dalším z nich je tester, jež má za úkol kontrolovat těsnost kanystrů vyráběných na vstřikolisu. Zajišťuje eliminaci ztrát kapaliny v případě vadného kusu.

Objednat si můžete také kvalitní navíjecí stroj, který má kvalitní pohon, vysokou úroveň řízení a vhodnou konstrukci, díky čemuž dosahuje přesného návinu.