Hledáte nenáročného společníka, který bude zároveň vaším domácím mazlíčkem? Doporučujeme se zaměřit na okřídlené společníky čili na papoušky. Chov ptactva se řadí k vůbec nejstarším koníčkům, ovšem je pravdou, že v minulosti se chovali spíše holubi než exotičtí papouškové. V případě, že se rozhodnete pro papoušky, prozradíme vám rovnou čtyři druhy, jež se řadí k nejméně náročným.

Co si budeme povídat, mezi papoušky se totiž najdou takoví, kteří toho ke spokojenému životu potřebují opravdu hodně. Například takový papoušek Ara potřebuje nejen velkou venkovní voliéru, ale také potřebuje speciální krmení a více pozornosti. Raději se zaměřte na obyčejné andulky nebo jiné méně náročné papoušky, jež ke svému životu potřebují drobnou ptačí klec, kterou si vyrobíte ze stavebnice Aluhobby tak, že dáte dohromady hliníkové profily a další součástky.

Papoušek zpěvavý

Méně náročným papouškem je takzvaný papoušek zpěvavý, kterému stačí menší voliéra. Je otužilý, dokáže dokonce přežít celou zimu venku. Vydává opravdu příjemné zvuky, takřka neustále si zpívá. Pořídíte ho za pár stovek na burze nebo ve zverimexu.

Agapornis oranžovohlavý

Papoušek jménem agapornis oranžovohlavý je klidnější druh papouška, který je známý svým šplhem a během. Mají mírnou povahu, ovšem když se chovají společně s dalšími papoušky svého druhu, stávají se agresivními stvořeními. Koupíte je od dvou set korun.

Korela chocholatá

Velice hojně chovaným papouškem je korela chocholatá, kterou doporučujeme i začínajícím chovatelům. Je velmi nenáročná i na krmení, ke svému spokojenému životu potřebuje jen hrubé krmivo pro menší papoušky. Koupíte ji do dvou set korun v přírodním zabarvení.

Andulka vlnkovaná

Vůbec nejčastěji chovaným papouškem je klasická andulka čili papoušek vlnkovaný. Je to nenáročný papoušek milující hračky. Andulka je společenská, hezky zbarvená, navíc se může naučit mluvit. Koupíte ji dokonce i za pár desítek korun. Mohou dorůst do dvaceti centimetrů, vážit mohou až čtyřicet kilogramů.