Pořízení fotopasti se vyplatí hned z několika důvodů, nejenže získáváte pomocníka, díky kterému máte přehled o tom, co se na vašem pozemku děje, ale můžete velmi snadno monitorovat pohyb zvěře. Jakou fotopast však vybrat a podle čeho se rozhodovat?

Skvělý pomocník

Fotopast bychom jednoduše mohli označit za skvělého pomocníka, jelikož nás zastupuje ve chvílích, kdy na daném místě nemůžeme být. Fotopast je plně automatickým zařízením, tudíž se o vše postará samo. Velmi často se fotopasti používají jako efektivní ochrana majetku, ale i jako prostředek mapování zvěře. Fotopast vyhotovuje snímky, ale také krátká videa, a to během dne i noci.

Jak fotopast funguje?

Fotopast se aktivuje ve chvíli, kdy dochází před jejím čidlem k pohybu. Nezaznamenává však pohyb hýbajících se větví, ale aktivuje se na základě teplotních změn, které před čidlem probíhá. Následně vyhotoví snímky objektu a uloží je. Některé fotopasti však mohou zaznamenané snímky rovnou odesílat na váš mobilní telefon, přičemž máte naprostou kontrolu nad tím, co se před fotopastí děje.

Podle čeho se rozhodovat?

Pokud nevíte, podle čeho si fotopast vybrat, začnete tím, že si řeknete maximální částku, kterou byste chtěli do fotopasti investovat. Následně se zabývejte funkcemi, které vám fotopasti v daném finančním rozmezí nabízí. Levnější fotopasti mohou mít méně kvalitní snímky, fotopasti dražší vyhotovují snímky kvalitnější, mají lepší displej a dokáží snímky ihned odesílat rovnou k vám.

Výběr fotopasti

V České republice patří k nejoblíbenějším fotopasti BUNATY, které jsou vyráběny pro český trh a mají i menu v češtině. Pokud chcete do fotopasti investovat, vyplatí se fotopasti BROWNING, které vyhotovují velmi kvalitní snímky. Chcete-li spolehlivou fotopast, která nebude příliš drahá, sáhněte po fotopasti Acorn 3310 nebo ScoutGuard 520. Cenově se pohybují v přibližně stejném rozmezí. Výhodu však má fotopast Acorn, která má barevný LCD displej a vy si tak snímky můžete prohlížet rovnou v terénu a nemusíte čekat na doma.