Když se jedná o vaší postel a spánek, pak si zaslouží jen to nejlepší. Je to místo, kde odpočíváte po celém namáhavém dni, nabíráte sílu, energii a regenerujete své tělo. Výběr povlečení proto určitě není dobré podcenit, protože i to, kromě postele a matrace, má vliv na kvalitu spánku. Povlečení ze špatného materiálu vás může škrábat a být nepříjemné.

Nekvalitní povlečení

Když bude povlečení nekvalitní, nejenže vám bude vadit jeho materiál, ale nevydrží tolik, kolik by mělo. Barvy mohou pouštět při praní, blednou a při praní se může nekvalitní materiál trhat nebo dokonce může být průsvitné. Vsaďte raději na kvalitu. Jak takové povlečení vybrat?

Správný materiál

Měl by být pevný, ale i tak hladký, savý, pružný a také prodyšný. Zjistěte také, z čeho bylo vyrobeno a ušito. Když sáhnete po bavlně, pak sleduje i to, jakou má gramáž. Kupujte jej v kamenném obchodě, kde jej můžete v případě problémů reklamovat. Nechejte si poradit od známých nebo zabrouzdejte na recenze zákazníků.

Mezi jakými materiály vybíráte?

Bavlna – nehřeje, ale ani nechladí. Mnoho lidí jí preferuje, protože je k pokožce velmi příjemná. Není však bavlna jako bavlna, může se lišit gramáží. Můžete jí prát na vyšší teploty, je skvělá pro lidi, kteří se v noci potí.

Krep – jde v podstatě o upravenou bavlnu, stále saje pot, ale nemusíte jej žehlit. Na omak může být o něco tvrdší než klasická bavlna, pro citlivou pokožku to může být problém.

Satén – je komfortním materiálem, na omak jemný, chladivý a lesklejší. Ne všichni však touží po mírně kluzkém povrchu. Co se údržby týče, pak je to o něco náročnější, satén je k dispozici s nežehlivou úpravou.

Flanel – je-li vám v noci zima, pak své peřiny „oblečte“ do flanelu, který je hřejivý a skvěle saje. Je pro každého, kdo má rád materiály teplejší na dotek.