Téma zimního obutí vašeho vozu je stále aktuální téma. Lidé už v létě řeší, jaké gumy svému autu na zimu poskytnou, zda jsou „ještě dobré“ ty z loňského roku nebo bude třeba investovat do nových kousků. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, čeká vás zdlouhavé a složitější vybírání. Není to totiž tak jednoduché, jak si někteří říkají. Na trhu je obrovská spousta zimních gum, různě velkých, na různé typy kol, s různým vzorkem a také samozřejmě v různých cenách. Právě poslední zmiňovaná bývá pro mnohé nakupující klíčová. Rozhodně by to tak být nemělo.

Jak vybírat zimní obutí pro váš vůz?

Ač je venku stále ještě teplo, ani se nenadějete a budete muset řešit přezutí svého automobilu. Letní pneumatiky vyměnit za ty zimní, a pokud jsou i ty vaše pro nadcházející sezónu nepoužitelné, musíte začít s hledáním vhodných už nyní. Vybrat to správné obutí, které by se nejen hodilo pro vaše auto, splňovalo normy a předpisy, bylo bezpečné a navíc také finančně přijatelné, není až tak jednoduché.

Kam s nimi budete jezdit?

Většina testů na porovnání jednotlivých pneumatik je koncipována na běžné městské podmínky. Zde pravděpodobně nezažijete velké závěje, vyjedete s autem takřka bez problémů a dopravíte se na místo, kam potřebujete. Blíž horám to však lidé mají těžší. Proto vždy při výběru myslete na to, kde budou využívány. Zima, sníh, námraza nebo ledovka na silnici, to jsou všechno situace, které nebývají příjemné.

Pozor na vzorek

To platí především, když kupujete pneumatiky použité. Vzorek, který je sjetý, vám nepomůže v případě problémů a navíc za něj můžete inkasovat pokutu při běžné dopravní kontrole. Kde tedy pořídit pneumatiky? Za nás doporučujeme Pneu OK, což je internetový obchod, který má mnohaleté zkušenosti v oblasti prodeje a služeb. Najdete zde velký výběr letního i zimního obutí, alu kola, kompletní kola, plechové disky a mnoho dalšího.