Chystáte narozeninovou oslavu a ráda byste na ní hostům nabídla kvalitní alkoholový nápoj? Se španělským vínem Old Porter nejen, že nic nezkazíte, ale navíc okouzlíte všechny, kteří budou na Vaši narozeninovou párty pozváni.

Něco málo z historie vína Old Porter

Španělské víno Old Porter pochází ze španělské oblasti Montilla – Moriles. Tato vinařská oblast proslula svými sladkými víny, která jsou vyráběny hlavně z odrůdy Pedro Ximénez. K jedněm z nejlepších sklepů vinařské oblasti Montilla-Moriles bezpochyby patří sklep s pojmenováním Bodegas Pérez Baquero. Toto vinařství se může pochlubit bohatou historií, neboť bylo založeno již v roce 1905. Z odrůdy Pedro Ximénez vznikají vynikající sladká i suchá vína. Ta dosahují vysokých ohodnocení nejen ve Španělsku, nýbrž po celém světě. Přispívá k tomu především geografická poloha vinařství. Nachází se totiž v Andalusii, která dosahuje vynikajících podmínek pro pěstování vinné révy.

Je libo růžové víno Old Porter?

V České republice můžete získat španělské víno Old Porter na Váš hostitelský stůl díky www.oldporter.cz. Víno Old Porter bývá vyráběno ve třech barevných provedeních. Sama se tak můžete rozhodnout, zda upřednostníte bílé, růžové nebo červené víno Old Porter. Růžové víno Old Porter pink se třemi procenty alkoholu zaujme především něžná pohlaví. Již při prvním setkání Vás nadchne svou zářivě růžovou barvou, kterou doprovází jemné odlesky. Při otevření lahve ucítíte vůni nazrálých malin a brusinek. Lahodnost vína bude doznívat ještě dlouho po jeho ochutnání. Víno je možné nabídnout jako digestiv nebo jako aperitiv. Doporučuje se podávat ke sladkým pokrmům.