Třebaže připravit si domácí šťávu z citronu není žádný náročný proces, člověk si čas od času rád ulehčí práci a ochutná pokrmy také od jiných. S citronovou šťávou Salimón budete maximálně spokojeni.

Blahodárné účinky citronové šťávy

Citronová šťáva je charakteristická nejen svou specifickou chutí, ale také přináší také blahodárné účinky pro lidský organismus. Vědci se dokonce shodují, že jde o pochutinu, která je skvělým pomocníkem v boji proti mnoha nemocem. Už středověcí mořeplavci měli čest se seznámit s jedinečnými účinky citrusových plodů. V temné historii se citrony používaly při léčbě mořského moru, rýmy či ke zmírnění horečky. Dnes citronová šťáva přináší totiž lidskému organismu velkou dávku vitaminu C. Vitamin C je považován za antioxidant, který nejen že přispívá k udržení celkového dobrého zdravotního stavu, ale také pomáhá odstranit kožní skvrny a vrásky. V neposlední řadě vitamin C zvyšuje hladinu draslíku v našem těle. Patříte-li k lidem, kteří se potýkají často se zvýšením krevním tlakem, pak právě Vy byste měli pitný režim pravidelně doplňovat o citronovou šťávu. Citronová šťáva je rovněž bohatým zdrojem kyseliny citronové neboli vitaminu B9. Souhrnně lze tedy říci, že pít pravidelně citronovou šťávu se skutečně vyplatí. Na tom si zakládá také ajurvéda, která ke stimulaci chuti k jídlu a ke zvýšení síly trávení, používá právě citronovou šťávu a společně s ní i zázvor, fenykl, papriku či skořici nebo křen.

Citronová šťáva Salimón

Citronovou šťávu dnes můžete sehnat téměř kdekoliv, značka Salimón však přichází na trh se skutečným trhákem. Tato citronová šťáva katalog.bmcbrno.cz/citronova-stava-1-l.html je vyrobena z čerstvých citronů. Proto tuto 100% citronovou šťávu můžete použít k přípravě limonád, koktejlů, míchaných nápojů či nejrůznějších sladkostí. Citronová šťáva Salimón dodá pokrmům i nápojům svěží chuť. Vyměňte přeslazené nápoje za zdravou citronovou šťávu a udržte si tak svou vitalitu do dalších dnů i po náročné zimě.