Chystáte se strávit poslední teplé dny na kole? Přemýšlíte kam vyrazit na vícedenní cyklovýlet? Pak pro vás máme tip. Ideálním místem k toulkám přírodou a řadou zajímavých cyklotras je Moravský kras.

Kam se vydat v Moravském krasu

Největším lákadlem pro cyklisty je zdejší singletrail, ale i mimo něj se dá absolvovat spousta zajímavých projížděk. Záleží jen na vaší kondici. Pokud si na sjezd netroufáte, můžete se vydat třeba k propasti Macocha, nebo obdivovat krásy Kateřinské jeskyně. Právě ta patří k největším turistickým lákadlům. Pokud se budete chtít také dozvědět nějaké zajímavé informace, pak byste neměli vynechat návštěvu Skalního mlýna, v jehož blízkosti byl postaven Dům přírody Moravského krasu. Toto místo je také ideální zastávkou, pokud cestujete s dětmi a potřebujete je na chvíli nechat si odpočinout, ale přitom zabavit. Nachází se zde totiž dětská herna s jeskyní, ve které se můžou vyřádit. Vzhledem k tomu, že oblast Moravského krasu nabízí opravdu širokou škálu výletů, je dobré naplánovat si cestu na více dnů. Ideálním místem, kde hledat ubytování je Blansko.

Levné ubytování v Blansku

Ubytování Blansko je zajímavou lokalitou jak pro cestovatele samotáře, tak také pro rodiny s dětmi. Najdete zde spoustu variant co dělat, pokud by vám nepřálo počasí. Využít můžete třeba nabídku ubytování Hotelu Probe. Hotel se nachází na okraji Blansko, blízko přírodě, ale přitom v blízkosti autobusového i vlakového nádraží. V blízkosti areálu je také možnost zahrát si kuželky nebo squash. Samozřejmostí je také restaurace, pokoje s vlastním sociálním vybavením a parkování zdarma. Bližší informace a možnosti rezervace ubytování najdete na stránkách www.hotelprobe.cz. Na dovolenou v Moravském krasu jistě budete dlouho vzpomínat a budete se sem rádi vracet. V Moravském krasu je stále co objevovat.