Téma ochrany zdí proti vlhkosti zejména v koupelnách a kuchyních jsou téma číslo jedna zejména v domácnostech, kde se staví nový domov, nebo rekonstruuje ten stávající. Především v kuchyních a koupelnách jde skutečně o aktuální problém, materiálů na zakrytí zdi za kuchyňskou linkou je k dispozici celá řada, máte tedy možnost volit kalené sklo, barevné sklo s kresbou, speciální dekorativní stěrku, pracovní desku, nebo klasické obklady v různých podobách. Jednou z nich je také mozaika, tedy malé kousky ze skla, keramiky, nebo třeba kamene, které vytváří dekorativní prvek interiéru.

Jak na mozaiku

Velkou výhodou mozaiky je, že pomocí ní lze obložit nejen rovné úseky, ale také oblé tvary. Pro jednodušší manipulaci se obvykle mozaiky dodávají na silikonových síťkách. Mozaiky se dnes vyrábí v mnoha různých barevných provedeních, takže si každý může vybrat přesně takovou, která vkusně doplní obklady, bude ladit s dlažbou či bude na přání majitele naopak kontrastovat. Mozaika může mít všechny segmenty stejných rozměrů, vyrábí se ale i mozaiky, které se velikostí liší. Klasickými typy mozaiek jsou bazénové, skleněné, malované, šrafované, perleťové a s dalšími efekty. Velmi atraktivní jsou také kovové mozaiky, které skvěle podtrhnou zejména minimalistický moderní interiér.

Pokud již máte starší obklady, které nechcete vybourávat, ale potřebují oživit, vsaďte na samolepicí 3D mozaiku. Ta se dodává na podkladovém papíru, na spodní straně je vybavena lepicí vrstvou. Stačí tedy pouze sejmout mozaiku z papíru a na čistý suchý podklad nalepit. Raz dva máte zcela nový vzhled kuchyně, toalety či koupelny. Vyberte si z kvalitních mozaiek v internetovém obchodu RDkachle.cz, nebo si přijďte vybrat do vzorkové prodejny, ve které si můžete mozaiky prohlédnout na vlastní oči.