Je pro vás rychlost internetu důležitá? Když se podíváme o mnoho let zpět, internet sloužil především k posílání mailů, hledání informací a surfování. Dnes už požadavky uživatelů rostou. Mnoho lidí hraje na internetu graficky náročné online hry, řada lidí sleduje živé vysílání, lidé často pracují online a používají řadu komunikačních programů. Jelikož se zvyšují možnosti toho, co můžeme na internetu dělat, většina lidí žádá rychlý internet a poskytovatelé se jim většinou snaží vyjít vstříc.

Jaký internet je nejrychlejší?

Začněme od konce. Nejpomalejší je mobilní internet. Kromě toho, že je pomalý, máte u něho navíc omezená data, takže je pro lidi hledající rychlost špatný. Změnou může být příchod 5G internetu, který je však dostupný jen někde.

Nejrychlejším internetem dostupným pro všechny je tak DSL internet. Jde o připojení přes kabel, který vede přes telefonickou přípojku. Tento internet je rychlý, má stabilní signál a je jen pro vaší domácnost. Neovlivní ho počasí a vede přímo do vašeho modemu, odkud se vysílá Wi-fi signál. Nejčastějšími druhy DLS internetu je ADSL a VDSL. Jde o zkratky, ADSL znamená asymetrické připojení, u kterého je rychlost stahování větší než nahrávání. U VDSL jde o symetrické připojení a je zde rychlé i streamování dat.

DSL bohatě uspokojí požadavky většiny uživatelů. Na trhu se už začíná objevovat i připojení přes optiku, které je nejrychlejší, ale je určeno spíše pro celé firmy, protože tak nároční uživatelé v domácnostech většinou nejsou. Vždy je důležité u internetu vybrat vhodného poskytovatele. Mezi velkými hráči je známý o2 internet. Poskytovatelů je však více a než u nějakého podepíšete smlouvu, doporučujeme udělat srovnání, abyste měli jistotu, která volba je pro vás ta nejlepší. Je vhodné zvážit i lokální poskytovatele, malí poskytovatelé jsou často vstřícnější, velcí zase mívají výhodnější balíčky služeb.