Co je malé, to je milé. Když se to týká vašeho domu či bytu, vidíte v tom praktickou stránku věci, nebudete muset tolik uklízet, větší byty dají zabrat. Když máte malý interiér, obvykle musíte řešit prostor a to, kam co dát. Není místa nazbyt, takže jednoduše berete zavděk každým centimetrem. Co dělat, když je vaše ložnice malá? Jak z ní udělat i tak útulné místo?

Pohodlná a útulná

Taková by měla být ložnice, ve které budete spát noc co noc. Trávíte v ní spoustu času odpočinkem, proto není potřeba nějakých velkých nároků na prostor. Máme pro vás typy, které je vhodné v ložnici udělat a i ta nejmenší ložnice bude vypadat velmi dobře. Co dělat?

Vyhněte se tmavým stěnám

Tmavé barvy obecně prostor zmenšují a vy přeci chcete, aby byla opticky ještě větší. Sáhněte po světlých barvách nebo světlých tapetách, které vám pomohou prostor opticky zvětšit.

Zvolte jasné barvy

Ložnice nemusí být jen „bledá a nevýrazná“, sáhněte po barvách! Jasné a živé barvy dodají prostoru na kráse a opticky ji zvětší. Živé obrazy, barevné záclony, pestrá přikrývka, povlečení nebo polštářky. To všechno je ideální pro menší ložnice.

Vestavěné skříně

Nemáte-li dostatečný prostor v ložnici, pak můžete vyzkoušet vestavěné skříně či výklenek ve zdi. Dveře můžete zvolit posuvné nebo jednoduše namísto dveří sáhnout po záclonách, které pomohou interiéru a nezaberou tolik prostoru.

Vyzkoušejte minimalismus

Právě pro takovéto malé místnosti se hodí minimalismus. Nezatěžujete interiér zbytečnými kousky navíc, sáhnete jen po tom základním nábytku jako postel, noční stolek, skříně a podobně. K tomu můžete přidat pár kusů studených dekorativních prvků (volte pečlivě, v minimalismu jich stačí pár) a máte hotovo!