Co si spojíte s Polskem? Mnoho lidí s nákupy a cestováním. Polsko je krásná a velká země, která má kouzelnou přírodu a mnoho historických měst. Je mnoho Čechů, kteří zde mají své blízké nebo zde dokonce plánují bydlet. Někteří bydlí nedaleko Polska a tak této příležitosti využívají k tomu, aby zde hledali práci. Pracovat opravdu není nutné jen v tuzemsku, zahraniční trh je otevřený i Čechům a pokud chcete pracovat v této zemi, nic vám v tom nebrání.

Jak postupovat?

Když žádáte o práci v jakékoliv zemi, základem je mít životopis a motivační dopis v jazyce dané země, v tomto případě v polštině. Následně je vhodné zjistit, jaké jsou v dané zemi pracovní portály. Dnes se hledá práce po celém světě výhradně online, zaměstnavatelé dávají své inzeráty na pracovní portály a uchazeči na ně reagují. Takových webů je i v Polsku nespočet a vyplatí se zaměřit pouze na ty největší, kde je nabídek nejvíce. Ideální volbou je portál Hitpraca.pl. Jde o velmi přehledný web, kde můžete hledat práci podle lokality i oboru. Jestliže je vaším cílem například praca Łódź, jednoduše si zvolte toto město a následně také okruh.

Zobrazí se vám množství nabídek, sledujte však jen ty nové, protože starší bývají často obsazené nebo už mají mnoho uchazečů. Nikam si je neodkládejte a na vhodné nabídky reagujte ihned. Pokud má být hledání práce efektivní, sledujte nové nabídky denně a reagujte. Čím intenzivnější vaše hledání práce bude, tím rychleji si jí najdete. Praca je tu pro každého a pokud si chcete její hledání usnadnit, zaregistrujte se na webu a nechte si nabídky práce zasílat na váš email.

Jste zaměstnavatel a hledáte zaměstnance do své firmy? V takovém případě je tento portál pro vás jako stvořený, na rozdíl od konkurence máte vložení inzerátu zdarma a vaší nabídku uvidí v krátké době velké množství uchazečů.