Vaše stávající auto již dosluhuje a vy potřebujete pořídit jiné? Pokud ano, není nutné kvůli tomu vyrazit do některých z okolních autobazarů. Využít můžete autobazar online. A to konkrétně web Prodejauto.eu. Tento server je perfektní volbou pro toho, kdo dokonalé auto vybírá a kdo zároveň nechce opustit pohodlí svého domova.

Zadejte své představy

Určitě je třeba mít hned v úvodu jasno v tom, o jaké auto budete mít zájem. Díky tomu nebudete muset dlouhé hodiny procházet kompletní nabídku, jelikož si zobrazíte v podstatě jenom ty inzeráty, co vás zajímají. Nemusí se vždy jednat jenom o konkrétní značku a typ vozu. Můžete vybírat i podle dalších parametrů, jako je třeba:

  • Kategorie vozů
  • Maximální cena
  • Stav tachometru

Pročtěte veškeré informace, které jsou v inzerátu o voze uvedeny

To samozřejmě z důvodu, že se dozvíte vše důležité i o jeho historii, nebo současném technickém stavu. Tím si uděláte lepší obrázek o tom, zda vůz skutečně stojí za koupi, nebo nikoliv. Samozřejmě stále je třeba počítat s tím, že prodávající může něco zatajit. Když je využíván prodej aut na internetu, je to celkem běžné. Na druhou stranu platí, že když prodejce uvede i negativa, dá se očekávat, že jedná skutečně na rovinu.

Fotografie prohlížejte důkladně

Součástí inzerát bývají i fotografie. Pokud u vybraného vozu nejsou, nebo je zde pouze jedna v ne příliš ideální kvalitě, může to být podezřelé. Fotografie doporučujeme prohlížet skutečně důkladně. Pomohou v určit, jak je na tom nejenom samotná karoserie, ale jak je na tom i samotný interiér. U fotek buďte důkladní a zaměřte se na každý detail.

Porovnejte si ceny

Jelikož podobných vozů najdete v inzerci více než dost, je vhodné si porovnat jejich ceny a udělat si představu o tom, jak se pohybují. Příliš nízká je většinou podezřelá. Naopak příliš vysoká nemusí odpovídat stavu vozu. Zde doporučujeme smlouvat a snažit se ji snížit na odpovídající úroveň.