Ekologická likvidace vozidel je standardní službou, kterou si můžete zajistit například na webu sbohemauto.cz. SbohemAUTO.cz je společnost zajišťující nejen ekologickou likvidaci, ale také odtah nepojízdného vozu. Tato služba vás nemusí nic stát, naopak – za svůj autovrak můžete získat až 5000 Kč. Jak je to možné?

Některé součástky mohou být i nadále použitelné

První část ekologické likvidace vozu spočívá v důkladném prohlédnutí. Spousta dílů a součástek se může použít i nadále a tudíž zpeněžit. Může to být až 80 % vozu. Ekologická likvidace vozu rozhodně neznamená jeho sešrotování. „Zachráněné“ části a materiály jsou sice jen ojediněle použity v automobilovém průmyslu, ovšem najdou využití v mnoha jiných, zcela odlišných, odvětvích.

Co lze při recyklaci auta využít?

  • Kovy jako ocel a olovo jsou součástí kol, svítidel a střešního materiálu.
  • Z pneumatik se vyrábí obuv, izolace a dokonce i železniční tratě.
  • Sedadla se mohou stát zvukotěsnými materiály pro nová vozidla.
  • Baterie se mění na libovolný počet nových produktů, včetně nových baterií.

Materiály, které zůstanou (tj. které jsou nerecyklovatelné), se nazývají „zbytky po drcení“. Téměř všechny tyto zbytky se likvidují na skládce, ale kvůli rostoucím nákladům v průběhu času se zkoumají nové alternativy, jako například:

  • Separace a využití recyklovatelných plastů a pryže.
  • Chemická přeměna na tekuté palivo.
  • Spalování.

Proč své auto nechat ekologicky recyklovat?

Nejen, že za svůj nepojízdný vůz můžete získat až 5000 Kč, ale také pomůžete planetě být „zelenější“. Dopad špatné likvidace vozů je ekologii je alarmující.

SbohemAUTO.cz provádí ekologickou likvidaci aut v souladu se zákonem o odpadech č. 185/2001 Sb., o odpadech v platném znění, tudíž automaticky dostanete o likvidaci potvrzení.