Chorvatsko je zemí s překrásnou přírodou, skvělou gastronomií a historickými místy, které stojí za návštěvu. Kromě toho, že je Chorvatsko destinací opravdu krásnou, nabízí také finančně přívětivou dovolenou pro všechny, kteří nechtějí veškeré své úspory investovat do dovolené.

Přívětivá cena

Chorvatsko je pro nás destinací, do které se snadno dostaneme autem či autobusem. Ubytování v Chorvatsku je cenově také velmi přívětivé. Díky tomu vás dovolená v této krásné zemi nevyjde příliš draho, i když jedete třeba s celou rodinou. Apartmány Chorvatsko jsou v tom případě velmi dobrou volbou. A kromě toho, že je Chorvatsko zemí cenově přívětivou, je i zemí s krásnou přírodou, nádherným mořem a malebnými plážemi.

Krásná příroda

Navštívit Chorvatsko a chorvatské ostrovy stojí za to už z hlediska tamější přírody. Díky členitému pobřeží zde narazíte na množství malých plážích, na kterých najdete klid a soukromí. V Chorvatsku však najdete mnoho krás i ve vnitrozemí, nádherné hory, jezera, řeky, lesy apod. Za návštěvu stojí národní parky a Plitvická jezera. Ta stojí za návštěvu přes léto, ale i v zimě, kdy zcela zamrzají. Přes léto si v Chorvatsku užijete krásného počasí. Počasí v Chorvatsku je totiž přes letní období poměrně stabilní.

Dobré jídlo a pití

V Chorvatsku vás okouzlí nejen dobré jídlo, které vyniká svou čerstvostí, ale také skvělá vína. Určitě ochutnejte tradiční chorvatské pokrmy, například Pasticadu, Strukli, Skampi na buzaru či Sarmu. To vše zapijte sladkým chorvatským vínem a vydejte se na výlet.

Trocha historie

Za návštěvu stojí také krásný Dubrovník, ve kterém na vás historie bude dýchat na každém rohu. Z Dubrovníku můžete navštívit malebný ostrov Lokrum. Zajet si můžete také do Splitu, kde se nachází Diokleciánův palác, jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí Chorvatska.