Pokud plánujete svoji dovolenou k moři, rozhodně byste se měli pouvažovat o Chorvatsku. Cesta do Chorvatska se dá zvládnout i autem a ubytování si můžete objednat předem, třeba na portálu ubytovanivchorvatsku.cz, nebo až na místě. Vždycky naleznete volný apartmán nebo nějaké místo vhodné pro ubytování v soukromí. Na své si přijdou i milovníci kempaření. Chorvatské kempy jsou dobře vybavené a naleznete zde vše potřebné pro pohodlné ubytování.

Vodní radovánky

Kromě slunění na pláži nebo koupání se v moři můžete vyzkoušet i celou řadu vodních sportů. Mezi velmi oblíbené patří potápění a vůbec nevadí, že jste teprve začátečník. Ve větších chorvatských letoviscích se nacházejí potápěčské školy se zkušenými instruktory a potřebným vybavením, které si zde můžete také zapůjčit. Instruktoři vás pak vezmou na místa, kde můžete pozorovat zajímavý a pestrobarevný podmořský život. Další oblíbenou vodní aktivitou je jachting. Na moře se vydáte se zkušenou posádkou. Pokud patříte mezi zkušené jachtaře a máte potřebné zkoušky, v některém z přístavů se dá jachta zapůjčit. Vzhledem k tomu, že počasí v chorvatsku je příznivé i po letní sezóně, můžete si užívat vodní radovánky třeba ještě v září.

Vynikající kuchyně

Také Chorvatsko má své speciality, které stojí za ochutnání. Samozřejmostí jsou ryby a plody moře. Mez oblíbené rybí speciality patří ryba grilovaná. Co se plodů moře týká, tak mezi vyhledávané pochoutky patří různě upravení hlavonožci. Na talíři se objevují sépie či chobotnice nakrájené na kousky a osmažené v těstíčku. Tradiční je pak černé rizeto připravované z chobotnic. Samozřejmostí jsou ústřice, které se konzumují v syrovém stavu, pokapané citronem. Mezi nejdražší pak patří langusty a humři. Žádný pokrm se neobejde bez velkého množství čerstvé nebo tepelně upravované zeleniny.