Všechno může být malířské plátno. Stačí jen trochu té představivosti a skvělý výtvor je na světě. V tomto článku vám tedy přinášíme inspiraci.

Mysleli jste si, že jako malířské plátno jde použít jen papír. Tak to jste se mýlili. V tomto článku vám ukážeme originální způsoby, které můžete použít jako inspiraci právě pro svoje malování.

Malování na tělo

V posledních letech roste popularity tzv. body paintingu – malování na tělo. A není se čemu divit. Lidské tělo je skvělým malířským plátnem. Nabízí dostatek prostoru k tomu vyřádit se a vytvořit naprosto dokonalá díla. Pokud to tedy umíte se štětcem a barvami, mohou vzniknout nezapomenutelné momentky. Stačí prohledat internet, kde jsou navždy zvěčněny úžasné projekty a fotky, které po malování na tělo vzniknou.

Kamení jako plátno

Použít výtvarné a kreativní potřeby k malování na kamení? To je jako vrátit se do dětských let. A vlastně proč ne! Vždyť se říká, že žádný kámen není stejný. Vydejte se na výpravu, najděte pár zajímavě tvarovaných kamenů a přetvořte je například v dárek. Krásně malovaný kámen určitě potěší nejen rodiče, ale také vaše kamarády nebo známé.

Umělecký papír

Malovat na plátno dokáže v podstatě každý. Pokud je dobře připevněné na stojanu, pak se na něj maluje nebo kreslí opravdu pohodlně. Co ale vystoupit z komfortní zóny a vyzkoušet si něco zcela nového? Představujeme vám umělecký papír. Jde o výrobek francouzské společnosti, která vznikla už před 450 lety. Do papíru se tedy promítá dlouhá francouzská historie a tradice místních umělců. Sáhněte po některém z papírů a využijte ho například pro nakreslení úžasných obrázků. Vaším limitem je jen fantazie, protože tyto umělecké papíry můžete používat při jakékoliv technice. Záleží především na tom, jak dokážete využít jeho plátno.